להזמנת מאמרים

איחוד חובות יכול לעזור לכם להימנע מבעיות כלכליות

איחוד חוב עסקי להגדלת תזרים המזומנים

אם אתם בעלי עסקים קטנים או בינוניים, רוב הסיכויים הם שלקחתם הלוואה בכדי להתחיל את העסק שלכם או להקים אותו. ואז, לאורך הדרך, אתם מוצאים את עצמכם מתמודדים עם התחייבויות כספיות, שינויים בלתי צפויים ונסיבות מפתיעות כמו שינויים מבניים, אתגרי השקעות וירידות כלכליות.

אבל יש תקווה. איחוד חובות יכול לעזור לכם להימנע מבעיות כלכליות באמצעות ניהול החוב והפחתת ריביות גבוהות מכרטיסי אשראי וממקורות חוב אחרים.

מתי כדאי לאחד חוב עסקי?

מומלץ לסקור את החובות באופן שוטף ולשקול את הסיכוי למימון חדש או לאיחוד חוב עסקי. ניתן לפתור מקרים אלו על ידי איחוד חובות:

כשתזרים המזומנים שלכם נמוך

תזרים המזומנים הוא הברומטר החשוב ביותר להצלחה עסקית. אל תתמקדו רק בהכנסות, ושימו לב גם לתזרים המזומנים שלכם. בעלי עסקים צריכים להתמקד קודם כל באפשרויות להרוויח כסף, על מנת להיות רווחיים.

יתרות האשראי שלכם נערמות בכל מקום

בעוד שכרטיסי אשראי נוחים לרכישה יומיומית ושורת אשראי מבטיחה השגת מזומנים זמינים, שתי האפשרויות מכוונות לטווח הקצר. אם העסק שלכם קיבל התחייבויות אשראי גבוהות יותר, מומלץ לבעלי עסקים להמשיך בזהירות.

אם העסק לא יכול לשמור על יתרת כרטיס מאוזנת בכל חודש, מומלץ לשקול לאחד כרטיסי אשראי ומקורות חוב אחרים בריבית גבוהה יותר.

במיוחד כשאינכם מצליחים אפילו להתקרב לאיזון החשבונות שלכם

חוב כבד יכול להיות מסוכן. כשהחובות שלכם גבוהים מדי ואינכם מצליחים לאזן את החשבונות, זה הזמן לפנות לבנקאי שלכם ולהתחיל לפעול למען תהליך האיחוד.

אתם רוצים להפחית את כאבי הראש

פחות הסחות דעת יכולות לעזור לכם לנהל את העסק שלכם בצורה טובה יותר. איחוד החובות העסקיים על ידי ייעול התחייבויות לטווח הארוך והקצר יותר, מגדיל ביעילות את תזרים המזומנים. כתוצאה מכך, תוכלו להישאר ממוקדים במשימות עסקיות יומיומיות.

אבל כשאתם שוקלים הלוואה, מומלץ להקפיד על כמה היבטים

לפי סדר החשיבות הבא:

  • גובה הריבית.
  • לוח הזמנים להפחתה.
  • תקופת ההלוואה.
  • לוח התשלומים ודמי ההלוואה.
  • דמי תשלום מראש או קנסות.

שיעורים לטווח הקצר הם לרוב גבוהים יותר משיעורים ארוכי טווח והתאגדות לשיעור ארוך טווח תעניק לכם יציבות.

בשורה התחתונה, מומלץ לעבוד עם בנקאי בקיא בכלכלה ושמתעניין בכם ולא רק בהשגת לקוחות חדשים לבנק

מצאו איש מקצוע שיש לו מומחיות אשראי ושיכול לבדוק ביקורות דוחות בנק עסקיים. בדקו גם את ניסיון הבנקאות שלו כדי להבין אם הוא מתמקד בייצור – הדורש כיוון תזרים מזומנים לצרכי הון לטווח הארוך – או טפסים מוכווני שירות המחייבים התמקדות בחייבות מימון.

בנקאי טוב יעזור לכם לבצע בחירות טובות יותר וימנע מכם החלטות גרועות כמו שימוש באשראי למימון נכסים לטווח הארוך. לדוגמא, במקום להשתמש בקו אשראי לרכישות ציוד שתשתמשו בו במשך חמש עד עשר שנים, מומלץ לבחור הלוואה לזמן קצר במקום זאת.

אהבתם? שתפו

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin