כתיבת תוכן לאתרים

ליצירת קשר

כתיבת תוכן לאתרים: מה זה?

די בטוח שהמונח 'כתיבת תוכן לאתרים' ברור לכם גם בלי שתגייסו את מיטב הבלשנים שיסבירו לכם מה זה אומר, אבל תתפלאו, לאנשים שזה לא המקצוע שלהם, המונח הזה לא אומר כלום. כשאנשים שואלים אתכם מה אתם עושים, ואתם אומרים שאתם כותבי תוכן, הם מתחילים להנהן במרץ כאילו אמרתם להם שאתם נהגי מרוצים בשוק האפור.

אז במילים פשוטות, לטובת אלו שהנהנו בידענות ואז רצו לגוגל כדי לראות מה זה אומר, שלום לכם, הנה מה שכתיבת תוכן לאתרים אומרת במילים הכי פשוטות שיש: בכל מקום שבו אתם רואים מילים באינטרנט, אתם יכולים לדמיין איש שיושב בתחתונים על הספה בבית, עם לפטופ על הברכיים, וכותב את התוכן שמצאתם.

בואו נחדד את הנקודה עוד קצת:

כל תוכן שמצאתם בגוגל נכתב על ידי אנשים שזאת העבודה שלהם: לכתוב תכנים מהבוקר עד הערב. כיף חיים. ודרך אגב, גם אתם יכולים. במיוחד עכשיו, שאתם מבינים קצת מה זה אומר. הפורמט של העבודה הזאת פשוט: אתם יכולים לעבוד מול לקוחות על בסיס עצמאי, או כעבודת שכיר בחברת קידום אתרים, תלוי איזה טיפוסים אתם.

במשך יותר מעשר שנות הניסיון שלי בתחום, עבדתי בכל צורה אפשרית של כתיבת תוכן לאתרים. עבדתי בכתיבת תוכן מהבית ללקוחות פרטיים ולחברות קידום אתרים, עבדתי בחברות קידום אתרים במשרה מלאה, בשילוב עם עוד משרה מלאה של כתיבה מהבית, עבדתי כמנהלת תוכן בחברת קידום אתרים, צברתי את כל הידע של העולם, והחלטתי שהגיע הזמן לעבוד בשביל הבוסית הכי מעצבנת בעולם: אני.

אז פתחתי עסק וקראתי לו 'מילים בראש', כלומר, המילים שאני מאמינה שיש כמעט לכל אחד בראש, שחייבות לצאת החוצה אבל נשארות בפנים מטעמי חוסר ביטחו עצמי או קשקשנות עצמית אחרת. המשמעות השנייה היא ההתייחסות למילים שיכולות להגיע לראש הגוגל, אם כותבים אותן נכון.

מה לגבי התחרות? והמחירים?

תהיו בטוחים שיש אלף כותבי תוכן בשוק, אם לא יותר, וכולם מוכשרים, יפים ואופטימיים. מה שמביא אותנו לשאלת המחיר: יש את הכותבים שלא פותחים מסמך Word חלק אם לא משלמים להם שבעה שקלים למילה (כן, שבעה שקלים למילה), ויש את אלה שמוכרים את יצירותיהם במחירים מעליבים. ממש מעליבים. עזבו אתכם סכומים. זה פשוט עצוב מדי.

אבל על איכות אף אחד לא מתפשר, וגם כאן המציאות קצת מצחיקה: יש את אלה, שכשהם לא צריכים שירותי כתיבת תוכן לאינטרנט, מעודדים את הכותבים לקחת כמה שיותר על התכנים שלהם, אבל אז, כשהם צריכים תכנים, הם מתחילים לגמגם ולזוז במקום בעצבנות, ולא להסתכל לכם בעיניים, כשהם מגמגמים שלצערם הרב, הם לא יכולים לשלם יותר מדי.

אבל הנה משהו מרגיע:

אפשר להרוויח בכתיבת תוכן לאינטרנט יותר מכפי שמרוויחים כמעט בכל משרה אחרת, כשכירים או כעצמאים, ויותר מזה: אתם יכולים להרוויח ממש טוב גם אם תבחרו לעבוד רק כמה שעות ביום.

קוראים לזה איכות מעולה, ואם יש לכם את זה, בנוסף לייחודיות, מקוריות והיכולת לכתוב טקסטים מעניינים שמושכים גולשים, תהיו בטוחים שהרווח יהיה (כמעט) כולו שלכם.

איך נראה יום בחיי כותב תוכן?

קשה לדעת וקשה לענות על זה, כי כל יום בחיי כותב תוכן לאינטרנט יכול להשתנות. לפעמים הימים שלי נראים כמו קרקס בלהות, כשכולם רוצים את התכנים שלהם לעכשיו, או מקסימום לאתמול, ולפעמים יש לי את כל הזמן שבעולם לשחק קנדי קראש או לעשות קצת קידום.

ויש גם את הסדנאות האישיות שאני מעבירה, שזה החלק הכי, הכי, הכי כיפי בעבודה שלי, כך שהעבודה שלי באמת משתנה כל יום, אבל דבר אחד לא משתנה אף פעם: יש לי את הזכות וההזדמנות לעסוק במשהו שאני הכי אוהבת בעולם: כתיבה.

מאמרים שחשוב לקרוא