להזמנת מאמרים

מוחות צעירים מביאים רעיונות מקוריים שכדאי לאמץ אותם

למה מהנדסי תוכנה לא עוזבים את מקומות העבודה שלהם? הנה כמה סיבות

חברות הייטק מנסות ללא הרף לפצח את השיטה לשמור על עובדים מאושרים. וזה לא קל. אנשים במקצועות טכנולוגיים נשארים באותו מקום עבודה במשך שנה וחצי ומטה בממוצע. בכל פעם ששואלים אותם למה, הסיבות הן בדרך כלל זהות.

הנה כמה סיבות שגורמות לאנשים להישאר במקומות עבודה בתחום ההייטק. ספוילר: המשכורת חשובה אבל היא לא תספיק אם לא יתקיימו עוד כמה תנאים. בואו נראה.

מסתדרים עם הבוס

עובדם בחברות הייטק אומרים שהם לא עוזבים את מקום עבודתם, הם עוזבים את המנהלים שלהם. כדי להיות מרוצה ממקום העבודה, עובדים רוצים להיות מסוגלים להתחבר למנהל שלהם, כלומר, להתחבר לגישה העסקית והאישית שלו, ולהרגיש שאפשר לסמוך עליו.

המנהל צריך להיות טיפוס כזה שנותן גב לעובדים שלו, והעובדים רוצים להרגיש שהוא בצד שלהם. עליו לדבר איתו בכבוד, לא לשקר, ובטח שלא להתעלל או להעליב, מהמקום הגבוה של השליטה שלו.

הרעיונות והתרומות שלכם לא צריכים להיות מוגזמים, אבל בטוח שהם צריכים להיות חשובים

עובדי הייטק בתפקידים בכירים רוצים להרגיש שהרעיונות שלהם משותפים לרעיונות אחרים של חברי הצוות שלהם, ושביחד הם חותרים לקראת יישום הרעיונות או זרימת עבודה משופרת. להרבה אנשים נמאס מהעובדה שהם לא יכולים ליזום שינוי בחברה.

מוחות צעירים מביאים רעיונות מקוריים שכדאי לאמץ אותם, אבל רוב הזמן הם לא מעזים לבטא את הרעיונות שלהם, וחבל. כשלחברה יש דרך מוגדרת לתפקד, השינוי נתפס כמסוכן מדי, מכיוון שכולם מקובעים היטב באזור הנוחות שלהם. חברות צריכות לקחת סיכונים על מנת להתקדם ולחדש.

תקופת מעבר וציפייה למחר שמח

כשעובדים צעירים מרגישים שהם לא יכולים ליצור שינוי, הם מאבדים את התשוקה שלהם להניע את החברה, ואז הם מחליטים למצוא איפשהו מקום שיאפשר להם לחדש. בדרך כלל, חברה קטנה יותר כמו סטארט-אפ נותנת להם את ההזדמנות הזאת.

גמישות לעבוד מהבית כשצריך

כמעט כל יום, אנחנו קמים ויוצאים לעבודה, ומבלים בה את רוב חיינו. לחלקנו לוקח כחמישים דקות להגיע מהבית לעבודה. לפעמים יותר, וזה קשה. כשהבוס אומר לעובד 'אתה יכול לעבוד מהבית מדי פעם, אבל בבקשה אל תנצל את זה לרעה', העובד מכבד את רמת האמון שקיבל ומייצר תפוקה שהיא אפילו גבוהה ואיכותית יותר.

בבית יש פחות הסחות דעת והרבה שקט. אין צורך לעבוד עם אוזניות ואפשר להתמקד במשימות הרבה יותר טוב, אבל עבודה מהבית מגיעה גם עם חיסרון: אין את אותו שיתוף פעולה בזמן אמת עם עמיתים לעבודה, שהוא חשוב באותה מידה.

לחברים לעבודה יש אחלה אנרגיות

חבל שאנשים שעובדים במקצועות טכנולוגיים נוטים לנעוץ מבט רוב היום באנרגיית האור המרובעת, בלי לתקשר זה עם זה. אז נכון, מספיקים את כל הדד-ליינים, אבל לא מספיקים לדבר ומסיימים את יום העבודה בתחושה קצת שפופה.

באופן טבעי, אנחנו יצורים חברתיים, כך שלקחת כמה דקות ביום ולדבר עם מישהו – אפילו על משהו שאינו קשור לעבודה – זה משהו שיכול לשפר את ההרגשה.

אהבתם? שתפו

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin